קישוט כאמצעי למצוא חן

“קישוט” – דבר המוסיף יופי. (מילון ההווה)

     אישה קמה בבוקר ומתקשטת במיטב בגדיה, בוחרת תכשיט תואם ויוצאת ליום עבודה חדש.הגבר   מתקשט במכונית מפוארת והטווס פורש את נוצותיו ויוצא לחזר אחרי הטווסה.

 את בתינו אנחנו מקשטים כל הזמן: ברהיט חדש, תמונה יפה, אביזרים חדשים  וצבע.

 

האם קישוט = יופי?  שהרי יופי הוא בעייני המתבונן. יופי הוא דבר יחסי וסוביקטיבי. עם זאת ניתן לומר שקישוט נועד ליפות את האוביקט.

קישוט, במינון הנכון מהווה הוא דבר נעים לעין כמו גם חוויה ויזואלית ורגשית.שפע קישוטים לעומת זאת, יכול ליצור עומס יתר ולהפוך לדבר מעיק.

בקישוטים, כמו בשאר תחומי האמנות קיימים סגנונות שונים: ישנן צורות “נקיות”, מודרניות, צורות מעוגלות וקווים ישרים. סגנונות הארט נובו והארט דקו לדוגמה, מאופינים בצורות מתפתלות ובעומס. אחריהם  תפסה תרבות של צמצום ומינימליזם ומאוחר יותר הגיע העיצוב המודרני. המודרניזם ביטל את התיאטרליות והעושר הצורני ודגל במינימליזם ובטוהר האמת.

על העיצוב הנקי שאנו מכירים בשנים האחרונות “מאיים” הסגנון האתני המקושט והעשיר בצורות ובדוגמאות אותו ניתן לראות בזמנים אלו בכל פינה.

אז, קשטו והתקשטו כאוות נפשיכם כי ליופי אין חוקים!!!!!!!!!

צבע החודש:

סגול: סגול הוא הצבע הרוחני בהא הידיעה. זהו צבעה של העין השלישית. הוא מתקשר עם אינטואיציה והסתכלות פנימה. הסגול הוא צבע מרגיע.

מומלץ להשתמש בסגול בפינות מדיטציה, בסטודיו (למיניו), מעצם היותו מעורר השראה.

הסגול עומד בצידו המנוגד של ספקטרום הצבעים לאדום. מהיותו כזה קליל ורוחני לא מומלץ לצבוע חדרי ילדים קטנים בגווני הסגול, משום שקטנים מוטב להם לחוש את העולם הגשמי בשלב זה של חייהם.

מומלץ בחדר סגול להוסיף אלמנטים כבדים כגון רהיטי עץ או רצפת עץ וזאת על מנת לאזן את ה”קלילות” האין סופית של הצבע הסגול.